Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 12.12.2018, 08:52

Липненська ЗОШ

І-ІІІ ступенів

Історія нашої школи

Діти селян отримали змогу здобувати початкову освіту, коли у с.Липно було відкрито 3-х річну церковно-приходстку школу. Така школа уже згадується в архівних матеріалах за 1868 рік. В школі тоді навчалося 62 учні, працював 1 учитель.

В 1920 році в селі відкрито 4-х річну школу, в ній навчалося біля 100 учнів, працювало 2 вчителі.

В 1932 році відбулося відкриття семирічної школи, в якій працювало 11 вчителів. в школі навчалося 250 учнів.

Перший випуск учнів сьомогу класу відбувся в 1935 році. Напередодні війни у школі вже навчалося 300 учнів.

У період німецької окупації школа не працювала, тому що у шкільному приміщенні розмістилась німецька комендатура. Після звільнення села від німецьких загарбників, 6-9 січня 1944 року, розпочалася робота по відновленню роботи школи. Уже в лютому 1944 року місцеві вчителі Оркуша Л.М., Степанишина Л.І., Климчук Є.К. розпочали навчання молодших учнів, але умов для навчання у школі ще не було.

Масово до школи уже діти пішли 1 вересня 1944 року. До першого класу було набрано понад 70 дітей, які народилися від 1933 до 1937 року. У старші класи пішли не всі діти, бо за період окупації вони подорослішали, та пішли працювати у колгосп, допомагати матерям утримувати сім'ї.

Роботу школи очолила місцева жителька вчителька Лісогурська Катерина Василівна. Діти навчались у дві зміни, трому що не вистачало класних кімнат, підручників, шкільного приладдя та вчителів для однозмінної роботи.

В серпні 1945 року директором школи був призначений Тишківський Павло Семенович, який домігся забезпечити школу відповідними педагогічними кадрами, а учнів - шкільним приладдям.

Перший повоєнний випуск 10 учнів 7-го класу відбувся у 1945 році, а другий - в голодний 1947 рік. Два роки після цього у 7-й клас діти ходили навчатися у Горопаївську семирічку, так як в Липно не вистачало учнів дляф відкриття 7 класу. Продовжувати навчання в середній школі учні села Липно не мали можливості, оскільки найближча школа була в Любарі, за 15 км від села.

В серпні 1951 року на базі Липненської семирічки відкривається середня школа. Директором школи призначається Марцун Дмитро Артемович. До 8 класу було набрано 70 учнів. Навчання було платне - 150 карбованців в рік. В 1954 році відбувся перший випуск учнів 10 класу Липненської середньої школи. Наповнюваність класів була досить високою - 30-40 учнів. Загальна кількість учнів у школі у 1975 році вже сягала 400.

Поступово зміцнювалась матеріальна база школи. Обладнувались предметні кабінети, шкільна бібліотека комплектувалась необхідною навчальною літературою.

У 1960 році за кошти місцевого господарства збудоване нове приміщення школи. 1966 року будується приміщення шкільного спортивного залу, їдальні, предметних кабінетів. У 1989 році розпочато будівництво нового типового приміщення школи на 306 учнівських місць.

Роботу Липненської середньої загальноосвітньої школи протягом відповідних періодів очолювали:

1. Марцун Д.А. (1951-1985рр.)

2. Коденський М.Ю. (1965-1971рр.)

3. Покотилюк Л.О. (1971-1975рр.)

4. Середюк Л.Ю. (1975-1976рр.)

5. Киналь О.А. (1976-1991рр.)

6. Шкурлатовський Л.А. (1991-2002рр.)

7. Романчишин А.Г. (з 2002р і нині)

14 жовтня 2006 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення школи.Тепер діти села навчаються у просторих, світлих і теплих класах. Школа забезпечується усім необхідним для навчання учеів, тут працює досвідчений педагогічний колектив. Нині у школі навчається близько 170 учнів. До послуг учнів обладнано комп'ютерний клас, де встановлено сучасні комп'ютери. Створились відповідні умови для позакласної роботи. В теполих актовому та спортивних залах постійно працюють гуртки художньої самодіяльності та спортивні секції.

Вхід на сайт
«  Грудень 2018  »